khoee
16 اسفند 1401 - 13:39

معاون دادستان عمومی و انقلاب خراسان رضوی: موافق شادی بدون خطر و ایمن مردم هستیم/ با هرگونه اقدام مخل امنیت عمومی برخورد می‌شود

معاون حقوق عامه و پیشگیری از جرم دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی گفت: با شادی کردن مردم به صورت بدون خطر و ایمن و به دور از رفتارهای خلاف قانون، عرف و اخلاق موافقیم اما با هرگونه اقدامی که منجر به برهم زدن آرامش و امنیت شهروندان محترم، اخلال در نظم و امنیت عمومی جامعه، نقض قوانین، سلامتی و حقوق شهروندان باشد قاطعانه برخورد خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، سید هادی شریعت یار در جلسه ای با موضوع چهارشنبه آخر سال در جمع مسئولان  با ارائه گزارشی از وضعیت چهارشنبه آخر سال ۱۴۰۰ اظهار کرد: با شادی کردن مردم عزیز به صورت بدون خطر و ایمن و به دور از رفتارهای خلاف قانون، عرف و اخلاق موافقیم و مطابق برنامه ریزی های صورت گرفته با هرگونه اقدامی که منجر به برهم زدن آرامش و امنیت شهروندان محترم، اخلال در نظم و امنیت عمومی جامعه، نقض قوانین، سلامتی و حقوق شهروندان باشد؛ قاطعانه برخورد خواهد شد.

معاون حقوق عامه و پیشگیری از جرم دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی افزود: به دلیل رفتارهای خلاف قانون برخی افراد در چهارشنبه آخر سال گذشته متأسفانه شاهد گلایه مندی شهروندان و وارد شدن خسارات جانی، مالی و معنوی به مردم بودیم که از منظر افکار عمومی قابل قبول نیست.

سید هادی شریعت یار گفت: مردم با هنجارشکنی، حرمت شکنی و رفتارهای خلاف قانون، شرع و اخلاق مخالف هستند و ما نیز در راستای دفاع از حقوق عامه موظف به حفظ نظم، آرامش و امنیت شهروندان محترم هستیم.

وی با اشاره به برخی اقدامات در حال انجام افزود: از مدتی قبل تمهیدات لازم طی یک اقدام مشترک جمعی با نهادهای مربوطه اندیشیده شده و وضعیت عمومی در حال رصد است و بر این اساس با تولید کنندگان و توزیع کنندگان، حاملین و نگهدارندگان مواد محترقه غیرمجاز و خطرناک قاطعانه برخورد خواهد شد و تاکنون نیز تعدادی از این افراد شناسایی و دستگیر شده اند.

سید هادی شریعت یار تأکید کرد: ما در شادی ها در کنار مردم هستیم و تمام تلاش ما صرف حفظ امنیت و سلامت شهروندان محترم خواهد شد و از شهروندان محترم نیز می خواهیم همچون گذشته به وظیفه اجتماعی خود عمل کنند.

معاون حقوق عامه و پیشگیری از جرم دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی با اشاره به لزوم فرهنگ سازی با موضوع چهارشنبه آخر سال گفت: هر کجا که اقدام به فرهنگ سازی از طریق ارتقاء آگاهی های عمومی و اقناع کردیم موفق بودیم و در زمینه چهارشنبه آخر سال نیز نیازمند یک اقدام مؤثر و مستمر هستیم و در این راستا رسانه ها و فعالان فضای مجازی نقش مهمی دارند.

سید هادی شریعت یار خاطر نشان کرد: شاه بیت حفظ آرامش و امنیت شهروندان محترم؛ افزایش آگاهی های عمومی است و خانواده ها نیز نقش مؤثری در نظارت بر رفتار جوانان و نوجوانان دارند و متأسفانه بسیاری از آسیب دیدگان حوادث سال گذشته از میان افرادی بوده اند که اصلاً هیچ نقشی در برپایی آتش نداشته اند اما به دلیل نزدیکی یا مجاورت به محل حادثه دچار آسیب دیدگی شده اند که باید اطلاع رسانی شود.

معاون حقوق عامه و پیشگیری از جرم دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی گفت: متأسفانه در چهارشنبه آخر سال قبل جان تعدادی از شهروندان که دچار بیماری بودند به دلیل راهبندان با خطر مواجه شد و نیروهای امدادی نتوانستند بهنگام اقدامات لازم درمانی را به انجام برسانند بنابراین با افرادیکه که به هر نحوی اقداماتی همچون ایجاد مزاحمت برای شهروندان کنند و شادی سلامت مردم را به خطر بیندازند برخورد خواهد شد.

سید هادی شریعت یار گفت: با توجه به اینکه در ایام پایان سال بطور طبیعی مردم عزیز خود را برای جشن و شادمانی آغاز سال نو آماده می کنند و با عنایت به اینکه متأسفانه در سالهای قبل به علت بی دقتی و کم توجهی عده ای شاهد آسیب های جانی و مالی برای برخی از شهروندان محترم بودیم؛ لذا از عموم مردم درخواست می کنیم تا با رعایت حقوق یکدیگر از بروز هرگونه حادثه ناگوار برای همنوعان خود پیشگیری بعمل آورند تا ان شاء الله در سایه تعامل و همدلی همگانی بتوانیم شاهد پایان شادی بخش انتهای سال باشیم.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1079120