khoee
03 فروردین 1402 - 11:30

امدادرسانی هلال احمر به ۷۴ حادثه نوروزی در گلستان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان گفت: از ۲۴ اسفندماه سال گذشته تا یکم فروردین امسال به ۷۴ حادثه نوروزی امدادرسانی شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان قاسم غریب آبادی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طی هفت روز گذشته، ۷۴ حادثه در استان به وقوع پیوست که از این تعداد ۳۷ مورد جاده ای، یک مورد دریایی- ساحلی، یک مورد کارگاهی-صنعتی و یک مورد کوهستانی بوده است

وی افزود: ۳۳ مورد خدمت حضوری با ۸۰ خودروی امدادی شامل ۵۸ دستگاه آمبولانس، ۲۱ دستگاه خودروی نجات و یک دستگاه خودروی کمک‌دار سبک برای امدادرسانی به حادثه دیدگان به کار گرفته شده است.

وی تصریح کرد: در این هفت روز با مشارکت ۲۶۱ امدادگر در قالب ۹۹ تیم به ۲۷۷ نفر حادثه دیده خدمات امدادی ارائه شد که از این تعداد ۱۷۶ نفر مصدوم بوده و ۳۸ نفر بصورت سرپایی درمان و ۳۴ نفر توسط نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر به نزدیکترین مراکز درمانی منتقل شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان با اشاره به فعالیت و خدمات متنوع اعضای جوانان جمعیت هلال احمر گلستان خاطرنشان کرد: با مشارکت ۲۲۹ عضو جوان این جمعیت در ۱۱ پست ثابت و سیار، تاکنون تعداد چهارهزارو ۸۰۰ نفر از مسافران به ایستگاه های ثابت ایمنی و سلامت در سراسر استان مراجعه کردند‌.

وی ادامه داد: در این مدت یک‌هزارو ۲۰۰ نفر با پیوستن به پویش پایبندی و خودداری از انجام رفتارهای ترافیک ساز در حین سفر تشویق شدند. همچنین هفت فضای کودک برای بازی و سرگرمی کودکان مسافر ایجاد شده که تاکنون ۲ هزارو ۲۵۰ نفر کودک از این فضاها استفاده کردند.

غریب آبادی گفت: تعداد ۴۳ اکیپ سحاب در قالب ۱۴ تیم دوچرخه سوار و ۲۹ تیم پیاده در استان فعال بوده و تاکنون یک‌هزارو ۱۳۷ نفر از خدمات امدادی و بشردوستانه در مراکز تفریحی و گردشگری خدمات دریافت کردند.

انتهای پیام/۸۳۰۲۱

منبع: فارس
شناسه خبر: 1105794